Légkondik helyett szellőztető rendszerek?
Ha úgy érezzük, hogy az otthonunkban kezd kellemetlenné válni a légkör, az nem feltétlenül azért van, mert összeakadt a bajszunk az egyik családtaggal. Lehet csak a hatékony szellőztető rendszerek valamely változatára lenne szükség és máris fellélegezhetnénk. Persze az ablakot is kinyithatjuk, de ez nem a legjobb megoldás, hiszen télen az egész lakást kihűtjük, aminek a felmelegítése plusz költségeket von maga után.
Nyáron meg a kánikula hömpölyög be lustán a nyitott ablakon és rátelepszik a hangulatunkra olyannyira, hogy éjszaka még aludni sem hagy minket. Igen, a klíma csodákra képes, de ennek a csodának is ára van. Talán a hővisszanyerős szellőztető rendszerek ingyen üzemelnek?
Fantasztikusak a hővisszanyerős szellőztető rendszerek
A feltalálásához nem volt szükség másra, mint ismerni a fizika törvényeit. Így lehet, hogy a nyáron a beáramoltatott meleg levegőt lehűti, télen pedig felmelegíti, mindezt rendkívül alacsony költségek mellett. Tehát nemcsak cserélődik a levegő a beltérben, hanem ennek a felmelegítésére és hűtésére is alkalmas.
Napelemmel párosítva szinte 0 költségekre számíthatunk. Ezek a szellőztető rendszerek ugyanis valóban képesek kiváltani a hagyományos légkondicionálókat. Hátrányaként felróható, hogy munkaigényes a kialakításuk, ami magasabb költségeket von maga után. Viszont, amilyen alapelv mentén működik, ez a kiadás egy idő után megtérül. A kiáramló levegő hűti vagy melegíti a beáramló, friss légtömeget, ami sokkal gazdaságosabb, mint elektromos árammal üzemeltetni a klímát.