Miről maradnak le a méz allergia szenvedői?
A mesterséges anyagokkal zsúfolt világunkban egyre inkább a természethez fordulunk segítségért. Igyekszünk természetes immunerősítőket fogyasztani, a legnépszerűbb a méz. Fogyaszthatja bárki a mézet? Létezik egyáltalán méz allergia? A válasz sajnos igen. Habár igen csekély számban, néhány embernek gondot okoz a mézfogyasztás és kellemetlen tüneteket produkál.
Ha a fogyasztás után kaparó érzés jelentkezik a torokban, szájüregben, szájpadláson vagy viszketést érez a nyelven, feltételezhetően Önnél méz allergia áll fenn. Fontos, hogy soha ne öndiagnosztizáljunk! Ha ezek a tünetek jelentkeztek, forduljon szakorvoshoz! Asztmásoknál különösen figyelmet igényelnek a panaszok, ugyanis esetükben a méz allergia anafilaxiás sokkot is előidézhet, ami életveszélyes.
A méz 11 vitamint, 19 aminosavat és 33 értékes ásványi anyagot tartalmaz. Gyulladáscsökkentő hatással bíró antibakteriális szer. Már a középkorban is használták sebkezelőként. Szervezetre gyakorolt jótékony hatása szerte a világon ismert évezredek óta. Egyre több kozmetikai készítményeket gyártó vállalat bővíti portfólióját méztartalmú termékekkel. Külsőleg alkalmazva is jótékony hatású.
Hidratálja a bőrt, jót tesz a körmöknek, fényessé varázsolja a hajat. A méz allergia sújtotta embereknek ezeket a termékeket, illetve a külső alkalmazást is ajánlott kerülniük, amennyiben erős tüneteket produkálnak. A bio vagy minőségi készítmények nagyobb valószínűséggel okoznak panaszt a mézre érzékenyeknek. Könnyen lehet, hogy az egyik mézfajta fogyasztás gondot okoz, míg egy másik tápláló erejét élvezhetjük.